UA-Sprotyv

Деякі країни НАТО розглядають можливість відправлення військових інструкторів до України – NYT

Published: in Новини by .

Деякі члени Північноатлантичного альянсу відкрито обговорюють перспективу направлення в Україну військових інструкторів чи підрядників для навчання українських солдатів та допомоги у ремонті техніки.

За даними NYT, Україна звернулася до Сполучених Штатів та інших союзників із проханням допомогти підготувати 150 000 українських військовослужбовців ближче до лінії фронту, щоб прискорити їхнє розгортання.

Згадані у статті військові джерела у США заявили, що перенесення навчань на Україну дозволить американським інструкторам швидко збирати інформацію про зміни, що відбуваються на українському фронті, що потенційно дозволить їм адаптувати свою підготовку.

Однак Сполучені Штати утримуються від цього кроку, оскільки напад на інструкторів союзників в Україні може призвести до застосування статті про колективну оборону НАТО, а також до посилення протиповітряної оборони для їх захисту.

Нью-Йорк Таймс процитував чиновника, який заявив, що одним із можливих місць проведення навчань є Львів, але це місто також регулярно зазнає обстрілів російських ракет.

Інші чиновники, згадані у статті, вважають, що можна навчити значну кількість українських новобранців на навчальних майданчиках у Німеччині та Польщі, як це робилося досі. Однак розміщення такої величезної кількості українських військ вимагатиме великих логістичних операцій.

У рамках цих дискусій, повідомляє NYT, «інші союзники з НАТО, у тому числі Велика Британія, Німеччина та Франція, працюють над розміщенням оборонних підрядників в Україні, щоб допомогти будувати та ремонтувати системи озброєнь ближче до зони бойових дій».

За словами нинішніх та колишніх представників Міністерства оборони США, Білий дім переглядає свою заборону на в'їзд американських оборонних підрядників до України, незважаючи на те, що невелика кількість підрядників вже отримала дозвіл на роботу над конкретними системами озброєння, включаючи систему ППО «Патріот». з дозволу Держдепартаменту.

Comments

Leave a Reply