UA-Sprotyv

Путін рекламує БРІКС і дорікає «гегемону» Заходу в мові на Економічному форумі

Published: in Новини by .

Країни по всьому світу прагнуть "зміцнити свій суверенітет" на тлі зусиль західних країн "зберегти свою невловиму роль гегемонів", заявив президент Володимир Путін у своєму пленарному виступі на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ) у п'ятницю.

Москва прагнула розширити свою підтримку з боку країн Африки, Південної Америки та Азії та позиціонувати себе як силу, що бореться проти «неоімперіалістичних» намірів Заходу, оскільки її вторгнення в Україну понад два роки тому викликало каральні західні санкції.

"Ми спостерігаємо справжню гонку між країнами за зміцнення свого суверенітету", – сказав Путін, відкриваючи своє звернення. «Країни, які донедавна виступали лідерами глобального розвитку, всіма силами намагаються всіма правдами та неправдами зберегти свою невловиму роль гегемонів».

Кремлівський лідер прагнув виділити БРІКС — блок країн, що включає Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південну Африку як геополітичну противагу могутності та впливу Заходу.

"По лінії БРІКС ми працюємо над розвитком незалежної платіжної системи, яка не схильна до політичного тиску, зловживань і зовнішнього санкційного втручання", – сказав Путін. "БРІКС має великий потенціал для залучення нових членів".

Незадовго до того, як Путін вийшов на сцену, глядачам пленарного засідання було показано вражаючу відеопрезентацію, в якій простежується історія європейської колонізації, основна увага приділяється експлуатації та поневоленню корінних народів та проводяться паралелі із сучасними відносинами між західними країнами та світовою спільнотою. Південь.

Крім глобальних проблем, звернення Путіна в основному було зосереджено на внутрішніх темах, таких як державні інвестиції у вищу освіту, рекордно низькі показники безробіття та зростання вітчизняних брендів після того, як багато західних компаній залишили Росію через вторгнення в Україну.

Хоча Путін здебільшого уникав теми війни у своєму зверненні у п'ятницю, він присвятив короткий час похвалі російського бізнесу за підтримку збройних сил країни.

"Багато вітчизняних підприємців підтримують солдатів і ветеранів спеціальної військової операції, їхні сім'ї і тих, хто близький нашим героям", – сказав він, використовуючи термін, що віддається перевагі Кремлю, для позначення повномасштабного вторгнення. "Вони відправляють свою продукцію в частини, закуповують предмети та обладнання, а також допомагають лікарням".

"Таке високе розуміння своєї соціальної місії, відповідальності і патріотизму в самій прямій і найкращій формі дуже цінне і заслуговує на велику повагу", – продовжив Путін, після чого публіка вибухнула оплесками.

ПМЕФ, який колись отримав прізвисько «Російський Давос», протягом багатьох років залучав провідних західних бізнесменів, інвесторів і чиновників у рідне місто Путіна, служачи місцем проведення великих міжнародних угод, таких як газопровід «Північний потік».

Але після вторгнення Росії до України у 2022 році її склад відбиває розворот Москви у бік Азії та Африки на тлі її дипломатичної та економічної ізоляції від західних союзників Києва. Крім Путіна, лідери Болівії та Зімбабве виступили як ключові доповідачі на пленарному засіданні ПМЕФ у п'ятницю вдень.

Comments

Leave a Reply